Balçova lokmaBalçova İzmir’in en güzel semtlerinden birisidir. Burada Balçova lokma firması olarak güzelliğine yaraşır bir şekilde lokma dökümü yapmaktayız. Bu doğrultuda modern ve temiz bir lokma dökümü için sürekli olarak kendimizi ve araçlarımızı yenilemekteyiz. Burada lokma dökümünde kullanılan aracalar her zaman için pırıl pırıl olmak zorundadır. Hiçbir şekilde bırakın eskiyi kirli bir araç burada kabul görmez. Çalışanlarımızın temizliği de aynı şekilde her zaman için tertemiz olmak zorundadır.

Balçova lokma firması geçmişi çok eskilere dayanan lokma dağıtım geleneğinin güzel ve düzgün bir şekilde yapılmasını sağlar. Bunu da babadan oğula geçen bu mesleğin profesyonel bir şekilde işlenmesi ile gerçekleştirmektedir. Lezzetli bir lokmanın ana kuralı iyi bir lokma ustasına sahip olmaktır felsefesi ile ustalarımız sürekli eğitim ve denetime tabi tutulmaktadır. Genelde ustalarımız kendilerini her gün geliştirmeye koşullanmışlardır. Birisinin bulduğu yeni bir üretim tekniği ya da bir dokunuş diğerleri ile hemen paylaşılmaktadır.

Balçova Lokma Firması

Balçova’nın çok güzel bir ilçe olduğunu ve bu ilçede güzel lokma dökmenin şart olduğunu söyledik. Peki, bu nasıl yapılacaktır. Bir kere güzel bir Balçova lokma dökümü için usta en önemli faktördür. Eğer ustanız iyi değilse ne yaparsanız yapın lokmalarınızda bir lezzet veya bir tat istediğiniz gibi olmayacaktır. Bir kere ustanın yaptığı hamurun kıvamı çok önemlidir. Sadece un, maya ve suyu karıştırarak yapılan bir hamur değildir. Suyun sıcaklığı, dökülme zamanına olan süreç, mayanın miktarı gibi değerleri ezbere bilmek gerekir.

Hamuru yaptınız iyi bir lokma artık hazırdır diyemeyiz. Çünkü hem kızartma hem de şerbetleme aşamaları da vardır. Kızartma aşaması da dışardan bakıldığında makineler hamuru yağ kazanının içine atmakta olup bunu bende yaparım diyenlere vardır. Fakat gerçekte yağın ısısını sürekli kontrol altında tutmak zorundasınızdır. Bazen kazan değişimi veya lokma tezgahta çok birikmesi gibi sebeplerle kazan boş kalır. Bu durumda hemen kazanın altının kısılması ve ateşin derecesinin çok yükselmemesi sağlanmalıdır.

Balçova Lokmacısı

Balçova lokmaBalçova lokmacısı olmanın yukarıda zorluklarından bahsettik. Zorluk sadece lokmanın yapım aşaması ile ilgili değildir. Aynı zamanda gerek hayır sahibi ise halk ile ilişkileri de güzel bir şekilde icra etmek önemlidir. Bazen insanlar bir cenaze yerinde lokma dağıtmaktadırlar. Bazen de bir nişan töreninde lokma dağıtımı yaptırmaktadırlar. Cenaze yerindeki davranışınız, düğün yerindeki gibi olamaz. Düğün yerinde de cenaze yerindeki gibi bir davranış söz konusu olamaz.

Lokma dağıtımı yerine göre çok seri olmak yerine göre ağırdan almayı gerektirir. Buda Balçova lokmacısı ustalığını gösteren ufak bir ayrıntıdır. Ürünlerimizde her zaman taze ve birinci sınıf malzeme kullanıp her zaman için en güzel lokmaların dökümü bizimle birlikte olmaktadır. Güzel bir İzmir lokma dağıtım hizmetini son derece ekonomik fiyatlarla Balçova halkına sunmaktayız.