Bornova lokmaİzmir’de lokma dağıtımının en yoğun olduğu yerlerden birisi de Bornova lokma dağıtımıdır. Bornova’da İzmir’in büyük ilçelerinden birisidir. Hem kapladığı alan hem de nüfus yoğunluğu oldukça fazla olan bir yerdir. Burada lokma dağıtımı hemen her mahallede, her camide, her okul önünde yapılmaktadır. Burada lokma dökümü sıkça yapılmaktadır. Gerek üniversite öğrencilerinin sayısının fazla oluşu gerekse de yapılaşmanın etkisi ile nüfus popülasyonu her geçen gün artmaktadır. Bu yüzden de hayır sahiplerinin lokma dağıtımı yapmak için tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir.

Bornova lokma dağıtımlarında belli bir lokma çeşidi tercih edilmez. Daha çok saray lokma ve İzmir lokma dağıtımları yapılmaktadır. Geleneksel bir lokma dağıtımı yapan firmaların burada başarı şansları çoktur. Bizde geçmişten gelen bu lezzeti en iyi bir şekilde yapıp dağıtmak için elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. Bu doğrultuda en iyi malzemeleri sizin için bulup, en iyi lokmayı üretiyoruz.

Bornova sınırları içinde lokma dağıtımına her yerde rast gelmeniz olasıdır. Eğer sizde bu dağıtımlardan birisine denk gelirseniz mutlaka sıraya girin ve bir tabak lokmanın tadına bakın. Eğer bir şekilde bizimle de yolunuz kesişir ise bizim de lokmanın tadına bakın. Aradaki farkı gördüğünüzde siz de çok şaşıracaksınız. Herkes lokma yapar fakat bizim gibi lokma yapanı bulmanız çok zordur.

Bornova Lokma Firması

Bornova lokma firması her şeyden önce sağlıklı bir imalat yapmalıdır. Sağlıklı imalatın yolu da sağlıklı malzeme kullanımından geçmektedir. Biz her zaman için taze ve onaylı ürünlerle çalışmaktayız. Bu doğal olarak sağlıklı bir üretimin yolunu açmaktadır. Fakat her onaylı ürün sağlıklı olacak diye bir kural yoktur. Eğer son kullanma tarihi çok geçmiş ve sizde bunu ürününüzde kullanırsanız ciddi sağlık problemlerine yol açarsınız.

Bornova lokma firmasında aranacak ikinci özellik lezzetli bir üretim yapmasıdır. Hayır sahibi sizden direk bunu beklemez belki ama yaptığı hayrın içinde bu vardır. Yani hiçbir insan lezzetsiz bir yiyeceği insanlara dağıtarak iyilik yaptığını düşünmez. Güzel bir ürün dağıtımı yaparak karşılığında bir dua beklemektedir.

Bornova Lokmacısı

Bornova lokmaLokma dağıtımında her ne kadar kullanılan malzemenin kalitesi çok önemli ise de lokmaya tadını ve lezzetini veren ustanın maharetli elleridir. Buda ustanın geçmişte iyi bir eğitim alması veya iyi bir ustanın yanında yetişmiş olması ile olanaklıdır. Ustanın deneyimli olması birçok sorunun daha ortaya çıkmadan önlenmesi anlamına gelmektedir.

Lokma ustası olmadan yapılacak hamurun kızartma esnasında ciddi problemler çıkaracağı aşikardır. Ya hamuru cıvık tutup şekli şemali kayacaktır. Ya da hamuru koyu tutup pişmede problem çıkaracaktır. Üstelik saray lokma ile İzmir lokma hamurunun kıvamları arasında belirgin bir farklılık vardır. Bunu da iyi bilmek gerekir. Ayrıca yağın ısısını çok iyi ayarlamak lazımdır. Çabuk olsun diye ateşi sonuna kadar açarsanız lokmanın dışı yanacak içi çiğ kalacaktır.