İzmir lokma fiyatıİzmir ve çevresinde uzun yıllardan beri faaliyet gösteren firmamız uygun İzmir lokma fiyatı ile ön plana çıkmaktadır. Uygun fiyatlı ve kaliteli hizmeti bir arada sunan ender firmalardan birisiyiz. Kaliteli üretim için gereken bütün altyapıya sahip olup işinin eri ustalarımız sayesinde belli bir standartta üretim yapmaktayız. Kaliteli üretimin olmazsa olmazı birinci sınıf ürün ve işçilik kullanımıdır. Buda Menekşe lokma olarak bizde mevcuttur.

Bütün üretilen mal ve hizmetlerde olduğu gibi lokmada da maliyet fiyatı ürünün ana belirleyici etkenlerinden birisidir. Lokmada da maliyet fiyatını kullanılan malzeme ve işçilik oluşturmaktadır. Kullanılan malzemeniz ne kadar kaliteli ise lokmanın fiyatı da o kadar artacaktır. Elbette toptan veya yerinden alım gibi kaliteli malzemeyi bir nebze ucuza getirebilirsiniz. Maliyet fiyatını düşürmenin bir diğer yolu da kullanılan malzemenin kalitesini biraz aşağı çekmektir ki buda lokmanın lezzetine olumsuz bir şekilde yansımaktadır.

Biz İzmir ve çevresine lokma, pilav, helva, aşure dağıtımı gibi hizmetler vermekteyiz. İzmir lokma fiyatı sabit olup dağıtılacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. Saray ve fındık lokma olması fiyatta bir değişiklik yapmamaktadır. İzmir yakın ilçeleri içinde örneğin Bornova, Narlıdere gibi ilçelerde de aynı fiyatlarımız geçerli olmaktadır. Fakat İzmir’e uzak ilçelerde fiyatlarımız değişiklik göstermektedir. Bunun da nedeni yakıt ücretinin artması sonucunda maliyetin oldukça artmasıdır.

Ekonomik İzmir Lokma Fiyatı

İzmir lokma fiyatı dağıtılacak kişi sayısı yani kullanılan malzeme ile alakalı olarak artmaktadır demiştik. Fakat bu artış aritmetik bir şekilde değildir. Yani 300 kişilik lokma 400 lira ise 600 kişilik lokma 800 lira değildir. Bunun nedeni de oldukça basittir. Kullanılan işçilik diğerinin iki katı değildir. Elbette aynı işçilik söz konusu değildir. Birisi 1 saatte bitiyor ise diğeri 1.5 saatte bitebilmektedir. Bu nedenle dağıtılacak kişi sayısı arttıkça lokma fiyatı da ekonomik bir hale gelmektedir.

Biz lokma fiyatı verirken hayır sahibinin amacını sormayız. İş yeri açılışı ayrı cenaze de lokma dökümü ayrı diye bir şey söz konusu değildir. Her ne nedenle olursa olsun bizim lokma fiyatlarımızda nedene bağlı bir değişiklik söz konusu değildir.

Lokma Dökümünde Fiyatın Etkisi

Lokma dağıtımı bundan on- on beş yıl kadar önce şimdikinden daha pahalıydı diyebiliriz. Çünkü o zamanlar lokma yapımında kullanılan teknoloji bu kadar gelişmiş değildi. Lokma tezgahının taşınması, kurulması, hamurun yapılması hep eziyetle olan zor işlerdi. Bu yüzden de lokma dağıtımı şimdiye göre belki de iki katına mal ediliyordu. Bu yüzden de lokma dökülürdü fakat günümüzdeki kadar sık bir şekilde olmazdı.

Lokma üretimindeki aletlerin modernleşmesi ile birlikte lokmadaki emek güzü azalmış ve buda fiyatın düşüşüne yol açmıştır. Birde hemen her yerde bu araçlarla lokma dökümü rahatlıkla yapılabilir olması da lokma dökümündeki sayısal artışın nedenlerinden birisidir. Fakat lokma dökümündeki artışın esas nedenlerinden birisi lokma fiyatının çok ekonomik olmasıdır.

İzmir’de Lokma Nerelerde Yenir?

İzmir lokma fiyatıLokma İzmir’de hangi firmada yenir? İzmir lokma her yer de yenilmemelidir. Nedeni ise ucuz yağlar ve kalitesiz malzeme kullanan birçok firma dayanışma sembolü bu güzel tatlıyı sağlıksızlık abidesi bir ürüne dönüştürmektedir.

Menekşe Lokma, İzmir’de hayır lokması döktürmek isterseniz sizlere hijyenik, lezzetli ve hesaplı bir lokma hizmeti vereceğinin garantisini verir.

Buca Şirinyer, Bozyaka, Bornova, Karşıyaka, Alsancak İzmir lokma siparişlerimiz bütün ilçeler için geçerlidir. Ve hesaplı lokma fiyatlarımız lokma firmamızın güvencesiyle sabittir.

İzmir’de Lokma nerelerde yenir sorusunun cevabına gelirsek tatbiki Menekşe lokmayı tercih etmenizi öneririz. İzmir’de Lokma kafeye oturup yenmez lokmanın instagram storysi, twitter tag ı olmaz lokma paylaşmak için vardır hayır için döktürülür saygılarımızla.