İzmir Lokma Nasıl Yapılır?

İzmir lokmaİzmir’in en sevilen tatlısı İzmir lokma nedir? Nasıl yapılır?

Bu başlıkta sevgili İzmirlileri lokma konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Lokma her köşe başında görebileceğiniz gezici araçlarla herkese istisnasız ulaşan bir tatlıdır, hatta İzmirliler lokmaya para verilen mekanları şaşkınlıkla izler. Çünkü çocukluğumuzdan beri her köşe başında bir hayır vesilesiyle karşılaştıkları bir tatlıdır.

İzmir lokma tatlısı: Un, Yağ ve Şeker ve su ile yapılır pratik bir tatlı olan lokmanın püf noktaları lezzetinde büyük farklılıklar göstermesini sağlar Menekşe Lokma olarak lokmalarımızın kalitesine sağlıklı hazırlanmasına ve lezzetine çok güveniyoruz.

Lokma Hizmeti verdiğimiz insanlar bilirler ki İzmir lokma siparişleri bizler için hayır lokmasıdır müşterilerimizin emanetidir. Onların hayırlarını halka aktarmak başlıca vazifemizdir. İzmir’de lokma döktürmek isterseniz mutlaka bizi arayıp bilgi almanızı önermekteyiz

Lokma tatlısının tarihçesinden bahsedeceğiz, bir takım öneriler ve bilgilendirmeler ile bu işte usta olduğumuz hususunda dikkatinizi çekmek yegane amacımız, lokmanın tarihi çok eski zamanlara dayanır. İlk olarak Arap kültüründen doğduğu bilinir. Daha çok hayır işlerinde dağıtılan lokma tatlısı lezzeti ve pratik yapımından dolayı tercih edilir. Firmamız çok kalabalık olan organizasyonlarda lokmayı ayağınıza getirir. Lokma dökme aracımız ve ustalarımız ile organizasyonun olduğu bölgeye kurulumu yapar ve sizlere sıcak olarak servis ederiz.

İzmir Lokması Özel Gün Tatlısı

Lokma tatlısı hemen hemen her yerde sıklıkla yapılır. Halkımızca fazlasıyla sevilir. Maliyetinin ucuz olması ve pratik yapımından dolayı hayır işlerinde akıllara ilk olarak lokma gelir. Menekşe Lokma özel günlerinizde siz daha başka detaylar ile ilgilenin diye sizlere hizmet sunar. Yapmanız gereken tek şey sipariş bilgilerini firmamıza iletmektir. İstediğiniz saatte servise hazır olarak sunum yapılır.

Geçmişten beri süregelen şekilde lokma insanların özel günlerinde acılarını ve sevinçlerini başkaları ile paylaşmasının bir aracıdır. Ölen bir yakınınızı anmak için, çocuğunuzun sünnetinde, mevlitlerde, kandillerde hiç tanımadığınız insanlarla gönülleriniz bir oldun diyedir.

Detaylar bu güzel tatlının kültürünü yansıtır. İzmir lokmayı saray lokmasından ayıran en büyük özelliği görsel şeklidir. Yuvarlak şekilde ortası delik olarak hazırlanır. Menekşe Lokma kullandığı her malzemeyi özenle seçer. Malzemeler herkes tarafından bilindik olmalıdır. (örneğin Orkide yağ Ova un) Alınan siparişe göre kaç kişilik lokma yapılacağı aşçımız tarafından belirlenir. Tüm malzemeler hazırlandıktan sonra yapım aşamasına geçilir.

Lokma Üretimi

Üretimin son aşamasında sıhhi şartlar tekrar ve tekrar kontrol edilir. Hamuru ele yapışacak kıvamda cıvık olmalıdır. Kızaran lokmalar alınır ve bize özel soğuk şerbet ile buluşturulur. Yapım aşamasında kullanılan malzeme lezzete direk etki eder. Kızartılan yağ çok önemlidir. Menekşe lokma bu durumu sizlere yaşatmaz, lokma tatlısının püf noktalarından biri de şerbet ve kızartılan yağ detayıdır. Menekşe lokma İzmir’den alınan siparişleri gezici aracımız ile sizlere sıcak olarak servis eder.

Menekşe lokma, lokmanın en önemli detayının şerbet olduğunun bilincindedir. Her tatlı türünde şerbet önemlidir. Şerbet kesinlikle su ve şeker ile yapılmalıdır. Yaptığımız her tatlıda asla ucuza kaçmıyor kaliteli ürünler kullanıp tatlı sevenlerin sağlığını riske atmıyoruz. Bizler için kalitesiz ürün kullanmak kul hakkıdır sizlerden de ricamız  İzmir lokmamızdan tadın, yedikçe yemek isteyeceksiniz. Şerbet kıvamlı olmalı ve lokmayı ezmemelidir. Çıtır çıtır olması için lokmanın sıcak, şerbetin soğuk olması gerekir orantı önemlidir ustası olmayanın tutturamayacağı bir ayardır. Lokmanın şerbet içinde bekleme süresi çok uzun değildir. Soğuk şerbete atılan lokmalar biraz tutulur ve hemen alınarak taze taze servis edilir

İzmir Lokmasının Servis Edilmesi

İzmir lokmaİzmir lokması ve saray lokmasından ayıran bir diğer özellikte servis edilme şeklidir. İzmir lokma üçerli olarak servis edilir. Menekşe lokma siparişleri organizasyona kaç kişi gelecekse ona göre hazırlar. Lokma fiyat bilgisi için firmamızı aramanız gerekir.

Menekşe lokma İzmir’in en güzel lokmalarını yapıyoruz. Buca’da, Bornova’da, Karşıyaka’da bu güzel şehre yakışır bir lokma hizmeti sunuyoruz, kendimize güveniyor, para kazanmaya değil bizlere hayırlarını iletmemiz için güvenen insanları kazanmaya çalışıyoruz

İş yeri açılışlarınız, Mevlit, Sünnet, Asker, Vefat, gibi çeşitli sebepler ile lokma döktürebilirsiniz, sonuçta hayır için yapılan insanlarla paylaşımda bulunmayı iyiliği temsil eden bir etkinliktir lokma döktürmek Menekşe lokma siz değerli hemşerilerimize İzmirlilere gönül rahatlığıyla sorumluluklarımızın bilincinde olarak lokma dökme hizmeti vermektedir

Buca Hasanağa’da, Bornova Aşık Veysel’de Karşıyaka Çarşı’da Güzelyalı’da kısacası her yerde gezici araçlarımız ile eşsiz lokma hizmeti sunuyoruz.

İzmir Lokma Firması

Merhabalar sevgili İzmirli hemşerilerim ben lokma ustası Erol şef sizlere İzmir’de lokma hizmeti veren lokma firmamız Menekşe lokmayı tanıtacağım lokma sektöründe 20 yıllık deneyimimle şuana dek melek lokma ve menekşe lokma firmalarının başında bulunmaktayım.

İzmir halkı ağzının tadını iyi bilir, ne yediğine veya yapacakları hayırların insanların boğazından geçeceğine özen gösterir, bizler bu farkındalığın destekçisi ve takipçisiyiz İzmir’in Buca, Bornova, Karşıyaka, Konak vb. gibi tüm ilçelerinde lokma hizmetimiz mevcuttur gezici araçlarımız tüm İzmir’e ve çevresine ulaşır.

Lokma İzmir’de bir gelenektir. İzmirli olmayan bir insan caddede lokma tatlısı dağıtıldığını görünce şaşırır, kendi şehrinde parayla satılan bir üründür sonuçta, oysa İzmirliler paylaşmayı herkese öğretebilecek kapasitede kendini geliştirmiş insanlardır.

Lokma firması olmanın bilincindeyiz kullandığımız ürünler markalar TSE onaylıdır. Lokma firmamız sağlık bakanlığı denetimlerinden başarıyla geçmiştir. İzmir lokma denilince aklınıza biz gelelim, telefon numaramız 0 537 243 61 87 rehberinizde olsun ve diğer firmalarla aramızdaki kalite farkını görün istiyoruz İzmir’de lokma firması olmak zor değildir İzmir’de lokmacı olmanın sorumluluğuna varmak esas meseledir.