İzmir lokmacıİzmir lokmacı firması olarak uzun yıllardan beri İzmir ve çevresinde kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyet yürütmekteyiz. İzmir’imin güzel insanları lokmayı çok seven İzmirliler; İzmir lokma firması olan Menekşe lokma siz değerli hemşerilerimize sağlıklı lezzetli ve hesaplı lokma yedirmeye geldi. İzmir’de lokma dökümü yapan firmamız hizmetinizdedir.

Konak metronun kalabalığından sıyrılmış ve karşınızda İzmir Menekşe lokma gezici lokma dökme aracını görüyorsunuz, o lokmayı döktürenlere Allah razı olsun demez misiniz? Bizce de dersiniz. Bizler yaptığımız işi ticaret değil hayır işi olarak görüyoruz çünkü temelinde dayanışma paylaşma var.

İzmir lokmacı firması olarak ucuz ham madde kullanan sağlıksız işletmelerden uzak durmanızı öneriyoruz. Lütfen Lokma tadacak İzmirli hemşerilerimizin sağlığıyla oynamayalım.

İzmir’de lokma döktürmek isterseniz Menekşe lokma sizlere yeter. Ova un, Orkide yağ gibi kaliteli malzemeler tercih eden İzmir lokma firması, 20 yıllık deneyimi ile lokma sektörünü yapılandırmış Erol ustamız ile fark yaratmaktadır. İzmir lokma, Saray lokma, İrmik helvası, Tavuk pilav, hizmetlerimizden bazılarıdır.

Lokmacılık hizmeti ticari bir iş değildir insanların hayırlarını yine insanlara dağıtmaktır bir nevi aracıyız İzmir’de lokmacı olmanın sorumluluğu ve ağırlığının bilincindeyiz. Sizlerden ricamız Google a reklam vererek emek vermeden cebinize el uzatmaya kalkan 3 günlük lokma firmalarına itimat etmemeniz, Gıda şakaya gelmez hele ki hayır yapayım derken kul hakkına girmeyin, kullandığı malzemeler belli olan ve tecrübeli lokma firması tercih etmelisiniz

İzmir lokma hizmetleri

İzmir lokma hizmeti aldığınızda neye para veriyorsunuz bu neleri kapsamaktadır. Birçok vatandaşımız bize dağıtım ile ilgili sorular sormaktadır. Örneğin fiyata tabaklar dahil mi, malzemelerden hangilerini biz temin edeceğiz gibi sorular bize sürekli gelmektedir. Firmamızla görüşüp 500 kişilik lokma için anlaştığınızı varsayalım. Bu noktadan itibaren lokma dökümü ile ilgili her şey bize aittir. Yani hamur için malzemelerin tedariki, hamurun yapılması, kızartılması üzerine şerbet dökülerek dağıtılması. Plastik tabaklardan, kürdanlara kadar herşeyi biz ayarlıyoruz.

Hayır sahibinin her hangi bir sorumluluk ve yükümlülüğü yok mudur? Genel olarak hayır sahibi hiçbir şeye dokunmak zorunda değildir. Kendisinden tek beklentimiz bize aracımızı trafiği etkilemeyecek şekilde bir yere park etmemizi sağlayacak yer göstermesidir. Birde eğer uygun olursa şebeke elektriği için priz sağlaması yeterlidir. Bunun dışında dağıtım esnasında isterse dağıtımın başında durup izleyebilir ya da yardım edebilir. Bu tamamen kendi tercihine kalmıştır.

İzmir Lokmacı Ustası Olmak

İzmir lokmacıİzmir lokmacı ustası olmak son zamanlarda pek bir moda haline gelmiştir. Altına bir lokma aracı çeken ben ustayım diye gezmektedir. Fakat lokma ustası olmak gerçekte hiç te kolay değildir. Bir kere uzun yıllar bu işte çalışıyor olmanız ya da eğitimini almanız gerekmektedir. Eğer mesleğiniz tatlıcılık, pastacılık ya da fırıncılık ise elinizin yatkın olma olasılığı yüksektir. Fakat gene de bu hemen usta olmanızı sağlayacak demek değildir.

İzmir lokmacı ustası yaptığı işin geçmişten gelen manevi değerler üzerine kurulu olan bir iş olduğunu çok iyi bilir. Sadece rastgele bir dağıtımcı değildir o. Yerine geldiğinde acılı insanların acılarını paylaşması için yardımcı olur. Yeri gelir yeni bir mağaza açan dükkân sahibinin mutluluğunu paylaşması için aracı olur. Lokma ustası nerede ne yaptığını çok iyi bilen kişidir.

Lokma ustası kullandığı malzemenin bütün ayrıntılarına egemen olmalıdır. Paket üzerinde kullanma tarihini sürekli kontrol edip günü geçmiş hiçbir ürünü müşterilerine sunmamalıdır. Ürün üzerinde geçerli bir kullanma tarihi olabilir fakat üründe her hangi anormal görünüş ya da koku olduğunda hemen onu ayırıp lokmasında kullanmamalıdır.

Lokma Sektörünü Gelişimi

Lokmacılığın ortaya çıkışı ve bir sektör haline gelişi çok kısa bir zaman dilimi içerisinde olmamıştır. Sadece son on yıl içerisinde hızlı bir değişim ve gelişme göstermiştir. Yoksa lokma dağıtımı ve bu işi yapan insanlar Cumhuriyetin ilk yıllarında hatta Osmanlıda dahi bulunmaktadır. Son on yılda ne oldu da lokmacılık dediğimiz bir sektör ortaya çıkmıştır. Biranda ortada dolaşan yüzlerce hatta binlerce firma ortaya çıkmıştır.

Lokma dağıtımı veya dökümü hizmeti veren kişiler eskiden oldukça zahmetli bir şekilde bu işi icra ederlerdi. Lokma dökülecek yere koca kazanlarını ve diğer malzemeleri taşır. Orada bir çadır tezgah kurar ve lokmalarını yapmaya başlarlardı. Fakat bundan on yıl öncesine kadar bir lokmacı Panelvan tarzı bir aracı lokma işi için modifiye ederek bugün bütün lokmacıları bu zahmetten kurtarmıştır.

Lokma aracının etkisi sadece lokma dökümünü kolaylaştırmakla kalmamış aynı zamanda daha ucuza lokma dökümünün de önünü açmıştır. Böylece daha düşük bütçeye sahip insanlar da lokma döktürmeye başlamıştır. Buda bir talep patlamasına yol açmıştır. Lokma aracının ortaya çıkması ile birlikte artık pek çok insan için lokma dökümü göze kolay görünen bir iş haline gelmiştir. Bu yüzden de birçok yeni insan sektöre hızlıca bir giriş yapmışlardır.

Temiz çalışan İzmir lokmacı firması

Yukarıda sektöre biranda yeni yüzlerin hızlı bir giriş yaptığından bahsettik. Bu yeni gelen firmaların bir kısmı bu işten biraz anlamakta olup iyi bir şeyler yapmaya çalışmaktadırlar. Bir kısmı ise lokma yapımından hiç anlamamaktadır. Bu tür firmaların sektöre yapmış oldukları yarardan çok zarar vardır. Kendi reklamlarını daha çok ucuz fiyat üzerinden sunan bu firmaların nasıl bir üretim yaptıkları şüphe konusudur. Fakat burada önemli olan temiz ve sağlıklı bir üretim yapıp yapmadığıdır.

Lokma işi yiyecek sektörünün bir alt dalı olarak nitelendirilir. Yiyecek sektöründe de en önemli dikkat edilmesi gereken konu insan sağlığıdır. Sağlıklı bir lokma dağıtımı sadece birkaç konuya dikkat edilerek düzgünce yapılabilir. Bunun başında taze ve kaliteli ürünler kullanmak vardır. Bir diğer husus ise temiz çalışmaktır. Lokma üretiminin her aşamasında temiz olmak sizin sağlıklı bir üretim yapmanızı sağlayacaktır.

İzmir Menekşe lokma İzmir’in lokmacısı, bir telefon kadar yakınınızda istediğiniz saatte istediğiniz yerde yeter ki arayıp randevu alın hemen aramak için telefonumuz: 0537 2436187

Fiyatlarımız ve bütün sorularınız için bizlere telefon edebilir ya da web sitemizi inceleyebilirsiniz.