Karşıyaka lokmaKarşıyaka lokma dağıtımı birçok lokma firmasının iş yapmak istediği yerlerin başında gelmektedir. Bunun sebebi ise burada lokma dağıtımının genelde çok seri ve sakin bir şekilde gerçekleşmesidir. Burada lokma dökümünde tek sıkıntı lokma aracımızın park yeri sorunudur. Bu sadece çarşıda olup diğer mahallelerde böyle bir sorun bulunmamaktadır. Bu yüzden burada lokma döktürecek vatandaşlarımızdan tek isteğimiz bize aracımız için bir yer temin etmeleridir.

Lokma dağıtımı özellikle Karşıyaka lokma dağıtımı göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Burada lokma yapımında dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Genelde biz lokma dağıtımına çıkarken hamurumuzu hazırlayıp öyle gideceğimiz yere ulaşmaktayız. Dağıtım yapılacak yere ulaşır ulaşmaz gereken hazırlıklarımızı yapıp ki bu yarım saat civarında bir süre almaktadır. Eğer aracımızı park için fazladan bir zaman harcar isek bu süre uzamakta ve hamurun ayarı kaçabilmektedir. Bu yüzden burada park yerinin tarafımıza önceden rezerve edilmesi çok önemlidir.

Karşıyakalı hayırseverlerin Karşıyaka lokma firması arayışında karşılarına birkaç türde firma çıkmaktadır. Bunların bir kısmı sadece burada lokma dağıtım hizmeti vermekte olup başka yerlere gitmezler. Bu tür firmalar kendilerini buranın lokmacısı olarak addettikleri için fiyatları da oldukça yüksek olmaktadır. Bir diğer firma çeşidi ise merdiven altı ya da korsan firma dediğimiz kişilerden oluşmaktadır. Bunlar da ucuz lokma diyerek burada iş yapmaya çalışmaktadırlar. Birde bizim gibi İzmir lokma firması olup İzmir’in her yerinde lokma dökümü yapanlar vardır.

Karşıyaka Lokma Firması

Karşıyaka lokmacısı olmak çok zordur. Yukarıda da saydığımız gibi bir yandan korsan firmalarla bir yandan da yüksek fiyat veren firmalarla rekabet etmek zorundasınızdır. Korsan firmalar sizi ucuz fiyat baskısı altına almaktadır. İnsanlara neden ucuz olduklarını siz anlatmak zorundasınızdır. Diğer taraftan ben elit hizmet veriyorum deyip yüksek fiyat veren firmalar vardır. Bunların da gerçekte sıradan bir hizmeti allayıp pullayarak hak etmedikleri bir fiyat istediklerini anlatmak gene bize kalmaktadır.

Lokma firması olmak demek iyi bir üretim, düzgün bir dağıtım ve ekonomik fiyat demektir. Firmamız yıllardan beri bu perspektif ile faaliyetlerine yön vermektedir. Bunun da karşılığı bize sayısız müşteri ve lokma dökümünü yapmak olarak dönmüştür.

Karşıyaka Lokmacısı

Karşıyaka lokmaKarşıyaka lokmacısı olmanın zorluğundan bahsetmiştik. Burada birde şöyle bir zorluk bulunmaktadır. Esasında işini iyi yapan firmalar için hiç te zorluk değildir. Zaten günlük sıradan üretimlerini yaptıklarında bu kriterleri sağlamaktadır. Fakat işe yeni başlamış bir lokmacı iseniz ve eğer işi de tam olarak bilmiyorsanız size zor gelecektir. Bir kere yaptığınız lokma çok leziz olmalıdır. Bir tabak yiyen ikinciyi almak istemelidir. Bazı lokma dağıtımlarında görüldüğü gibi bir tabağın içinden bir tane yiyip kalanını çöpe atmak olmaz.

Karşıyakalı hayırsever insanlar gerek lezzet gerekse de temizlik konusunda çok hassastırlar. Bunlara dikkat etmeyen Karşıyaka lokmacısını uyarır, eğer uyarıları dikkate almıyor ise o noktada dağıtımı sonlandırırlar. Bir daha da o semtte lokma dökmeniz mümkün olamaz. Biz İzmir lokma firması olarak hem temizliğimize hem de kalitemize özen göstermekteyiz. Bizim bir gittiğimiz yerden en az üç tane daha iş almamızın sebebi de budur.